Szkolenie z projektowania wnętrz, aby zostać profesjonalistą

Wydaje się, że zainteresowanie kształceniem w zakresie projektowania wnętrz jako wyboru kariery zawodowej jest coraz bardziej popularne. Konsumenci naturalnie chcą tego, co najlepsze, co można kupić za ich pieniądze, i pewnego rodzaju pewności, że osoby świadczące usługi są wykwalifikowane i odpowiadają przed kimś, jeśli coś pójdzie nie tak.

Istnieje wiele oddanych osób, które pilnie pracują nad zwiększeniem świadomości społecznej w zakresie projektowania wnętrz, jednocześnie rozwijając zawód do miejsca, w którym jest dzisiaj. W tym artykule omówiono kształcenie, szkolenie, egzaminowanie i licencjonowanie projektowanie wnętrz online w Ameryce Północnej oraz minimalny standard szkolenia, jaki muszą osiągnąć, aby wykonywać praktykę zawodową.

Projektant wnętrz

Projektanci wnętrz są profesjonalistami w dziedzinie projektowania i mają obecnie uprawnienia do wykonywania zawodu. Aby nazywać się profesjonalistą w dziedzinie projektowania, musisz zdobyć kwalifikowane wykształcenie, doświadczenie i szkolenie u profesjonalisty, zdać odpowiednie egzaminy i zostać zarejestrowanym w państwie zamieszkania w celu wykonywania zawodu. Ten zawód jest ciągle zmieniającą się dziedziną i stał się bardziej wyspecjalizowany. Właściwe kształcenie i szkolenie to kluczowy element.

Rada Akredytacji Projektowania Wnętrz

Programy szkoleniowe w zakresie projektowania wnętrz w Ameryce Północnej są oceniane i certyfikowane przez organizację o nazwie Council for Interior Design Accreditation, dawniej FIDER (Foundation of Interior Design Research Education Education). Prowadzi proces akredytacji, który promuje bardzo wysoki standard kształcenia w zakresie zasad i praktyk ID nauczanych na uczelniach wyższych. Kształcenie i szkolenie może trwać od dwóch do czterech lat. Jeśli interesuje Cię praca komercyjna, minimum to licencjat. Wymagane jest wówczas co najmniej dwa lata doświadczenia i szkolenia w tej dziedzinie. Może być więcej w zależności od liczby lat nauki.

NCIDQ

Po ukończeniu studiów i połączeniu sześciu lat szkolenia i doświadczenia zawodowego pod okiem profesjonalisty, można przystąpić do egzaminu National Council for Interior Design Qualification (NCIDQ). Zdanie tych egzaminów kwalifikuje Cię do rejestracji jako profesjonalista. Certyfikat ten poświadcza kompetencje projektanta wnętrz i jest uważany za najwyższy standard w branży.

Internetowe szkoły projektowania wnętrz Kursy korespondencyjne lub kształcenie na odległość to stosunkowo nowa alternatywa dla tradycyjnego szkolenia projektantów wnętrz. Program nauczania powinien zostać przeanalizowany, aby upewnić się, że jest równy lub przewyższa akredytację Rady ds. Projektowania Wnętrz. Jeśli pójdziesz tą ścieżką, bądź przygotowany na testy i surowe standardy zawodu.

Wniosek

Co to wszystko oznacza dla konsumenta? Licencjonowanie gwarantuje, że projektanci wnętrz mają nie tylko zdolności twórcze, ale także formalne wykształcenie i są kompetentnie przeszkoleni, aby przeprowadzić konsumenta przez proces projektowania. Nie wszystkie stany mają przepisy dotyczące projektowania wnętrz, więc to konsument jest odpowiedzialny za zapytanie, czy projektant wnętrz zdał egzamin NCIDQ. Istnieje każdy powód, dla którego konsument powinien wymagać tego, co najlepsze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *